Jaunumi

Ziemas zvaigznes 2003

Tradicionāli pēc katra kluba organizētā mūsu pasākuma, mēs rakstam nelielu atskaiti. Šajā reizē, pirmkārt, gribētos sākt ar oficiālu paziņojumu. Kopš 2003. gada 13. februāra Land Cruiser klubs ieguvis oficiālas sabiedriskas organizācijas statusu un aicina pievienoties jaunus kluba biedrus (sīkāku informāciju var iegūt WESS Motors autosalonā K.Ulmaņa gatvē 125 pie Informācijas stenda.

Kluba oficiālās darbības sākums tika atzīmēts kopā ar pasākuma dalībniekiem, kas notika sestdien, 22. februārī. Diezgan aukstais rīts nelika pārdomāt ne vienu iepriekš piereģistrēto ekipāžu, turklāt, reģistrēšanās laikā parādījās jauni dalībnieki. Tātad, 35 ekipāžām tika dots starts Baldones mežu virzienā.

Un ja nu esmu dzimis astronoms?
Esam pārliecināti, ka ne katrs cilvēks, pat arī tas, kurš kopš dzimšanas dzīvo Latvijā, zina, ka Baldones mežā atrodas strādājoša observatorija. Tieši šeit izvietots pirmais laika kontroles punkts, kuru kā vienmēr bija jāatrod pēc izsniegtās leģendas. Pēc nelielas ekskursijas Baldones observatorijā, dalībniekiem bija nepieciešams veikt nelielu papilduzdevumu ĪU1 “ Esmu dzimis astronoms” – atrast zvaigznāja, zvaigžņu un miglas zonu atrašanās vietu uz zvaigžņu kartes, kuru varianti tika izsniegti krāsainās izdrukās. Plus, zināšanu pārbaude par zvaigžņotām debesīm virs mūsu galvām. Jautājumi izskatījās pietiekami viegli, bet bija jābūt ļoti uzmanīgam, jo pareizās atbildes papildināja kopējo sacensību situāciju un varēja nozīmīgi ietekmēt gan pozitīvi, gan negatīvi katras ekipāžas kopējo soda punktu skaitu.

101 pagrieziens
Pēc intelektuālās piecu minūšu apspriedes observatorijā, dalībnieki turpināja sacensības un pārgāja pie otrā uzdevuma izpildes. Lielākā daļa mūsu dalībnieku jau ļoti labi apguvuši braukšanu pēc leģendas, iemācījušies gudrības, turklāt lielākā daļa automobiļu nav aprīkoti ar specialu attāluma un citu kustības parametru uzskaites aparatūru. Braukšanu pēc leģendas – tas ir viegli! Bet otrajā etapā bija nepieciešams atrast slēptus kontroles punktus un nobraukt sacensību papildus distanci – režīma sacensības “ 101 pagrieziens”. Pagriezienu tiešām bija daudz, bet tas padarīja distanci vēl aizraujošāku, pat pieredzējušie dalībnieki atzīmēja, ka stūri bija jāgroza diezgan daudz reižu, gan pa labi, gan pa kreisi. Režīma sacensību distancē nezināmā dalībniekiem vietā tika izvietots laika kontroles punkts.

Dziļāk mežā
Esam pārliecināti, ka esat dzirdējuši par Land Cruiser jauno modeli, kura mūsu tirgū parādījās janvāra beigās. Tāpēc izmantojot izdevību apvienojām šī modeļa prezentāciju ar sacensību etapu tieši meža biezoknī. “Jaunā Land Cruiser tests” – vai papilduzdevums ĪU2. Katram pilotam un stūrmanim bija iespēja apsēsties pie stūres, nolaisties un uzbraukt pietiekami stāvā uzkalnā, kurš piedevām bija noklāts ar ledus kārtu, ar jauno Land Cruiser, izmantojot DAC sistēmu (kura palīdz līgani nolaisties pa stāvu nogāzi un sākt uzbraucienu no stāvās nogāzes vidus). Pērkot jaunu automobili, īpašnieks pat pēc sīka apraksta par visām sava pirkuma priekšrocības un iespējām ne vienmēr spēj atcerēties visas tehniskās detaļas lielās informācijas plūsmas dēļ. Tāpēc, praktiskās nodarbības ir efektīvākas kā atmiņai, tā arī izjūtām.

Leģenda – vienkārši, karte ...
Laikam pats grūtākais katram dalībniekam bija orientēšanās pēc topogrāfiskās kartes. Jo ceļi, kuri atzīmēti kartē ir pārāk maz, bet mežā jauni ceļi rodas viegli. No punkta “A” bija nepieciešams nokļūt punkta LK5.
Pie tam bija jāatzīmējas kontrolpunktos. Konkrēts ceļš līdz tiem nebija norādīts, bija jāatrod īsākais ceļš līdz katram kontroles punktam, piebraukt no pareizās puses (tiešā vārda nozīmē) pie tiesnešiem un veikt nepieciešamās atzīmes kontrol kartē. Vairāki dalībnieki atzīmēja: “Labi, ka ziema, citādi būtu daudz grūtāk”. Laikam viņiem taisnība, bet citi cilvēki taču to kaut kādā veidā dara!

Karjers
Ierašanās uz LK5 pēc orientēšanās pēc topogrāfiskās kartes, uz pēdējās mūsu ziemas pasākuma “ Karjers” papild sacensības sākuma punktu. Kā parasti karjerā vajadzēja nobraukt divus triāla apļus – kustība pa atzīmētu norobežotu trasi. Nobraukt ātri, bet precīzi, nenogāžot nožogojumu, izbraucot visus vārtus, paņemot visus pagriezienus. It kā nebija pats grūtākais etaps, bet pats aizraujošākais – lielākā adrenalīna deva. Šeit katrs vadītājs centās būt pirmais, bet visi, kā zināms, pirmie būt nevar. Vispār tas arī nav vajadzīgs. Bez tam, ja Jūs labi šaujat no kaķenes, var nobraukt lēnāk, bet uzlabot savu rezultātu var ar bērnības izpriecas palīdzību – šaušana ar kaķeni (papilduzdevums “ Kaķene”).

Uzvarētāju apbalvošanu
Ar šo aktīvā sacensību daļa bija beigusies, bet vakars vēl nebeidzās, tas turpinājās guļot uz paklājiem un spilveniem, ar ūdenspīpēm, vēderdejām, plovu “mēli norīt” un citiem austrumu virtuves gardumiem. Kā izrādījās pasākuma dalībnieki aizmirsa par nogurumu un ar prieku piedalījās konkursos, kurus organizēja mūsu sponsori. Piemēram, vienkārši uz urrā norisinājās konkurss – degustācija no Jack Daniel’s. Vai līdzīgi, konkursā Adidas, no sākuma bija daudz, kuri velējās izmēģināt savu futbolista talantu, bet līdz finālam izdevās nonākt tikai dažiem.

Beidzot tiesnesi bija apkopojuši visus rezultātus un mēs bijām gatavi nosaukt uzvarētājus. Organizatoriem tas ir pats grūtākais moments, jo gribas, lai katrs dalībnieks nebūtu aizmirsts, bet diemžēl, vienlaicīgi visi pirmie būt nevar. Rezultātu apkopošanas gaitā tika izvirzītas divas grupas: Land Cruiser un citu modeļu un marku automobiļu īpašnieki. Mēs apsveicam ziemas etapa 2003 “ Ziemas zvaigznes 2003” uzvarētājus un pateicamies visiem dalībniekiem par viņu aktīvo dalību un atbalstu.

Liels paldies kompānijām, kuras atbalstīja Land Cruiser pasākumu un nodrošināja ar balvām tās dalībniekus, bet konkrētāk: Bridgestone& Firestone Finland Oy, SIA Infleks (Mobil Oil), SIA Solidas (Adidas), WESS Consum (Braun, Mavala, Ozon’), SIA Autogross (Mont Blanc), SIA L.I.O.N. & Ko (Jack Daniels), apsardzes firmu PAKLAT, Palazzo Italia, Montre, Zippo, kaljana-kafejnīca Habibi un trases organizētāji - klubs Mazozoli 4reiz4.

Ceram, ka svētki izdevās! Līdz nākamai reizei!