Jaunumi

Pierobežas noslēpumi 2011 pulcē Land Cruiser no visas Latvijas

Dalībnieku gatavošanās pasākumam sākās jau piektdien, kad visi ieradās pēc dokumentācijas un Monterigo mājasdarba. Uzdevumi nebija no tiem vieglajiem, tādēļ bija svarīgi, lai dalībnieki jau laicīgi iepazīstas ar veicamajiem uzdevumiem.

Pasākuma diena sākās ar saulainu rītu, bet cikos sākt savu maršrutu, komanda varēja izvēlēties pati, galvenais bija būt noteiktā laikā pusdienu vietā, pa ceļam atrodot 3 objektus.

Pēc pusdienām bija jādodas uz LFF treniņa bāzi Staicelē, kur bija jāuzrāda savas ekobraukšanas iemaņas testa braucienā ar Lexus CT 200h un jāpierāda veiklība nelielā, sportiskā stafetē. Tad pēc pasākuma oficiālās atklāšanas, pēdējiem norādījumiem un jautājumiem visi atkal devās ceļā.

Drīz vien saulaino rītu nomainīja lietaina pēcpusdiena, kas nozīmēja, ka bez dubļiem neiztikt – bet tieši tas bija tik nepieciešams, lai parasts brauciens pārvērstos piedzīvojumā visai komandai. Papildus braukšanai, dažus kontrolpunktus meklēt bija jādodas kājām. Kad jūs pēdējo reizi ar basām kājām staigājāt pa lietus pielijušu pļavu? Mūsu dalībnieki šo vasaras burvību varēja izbaudīt par visiem 100%! Bija gan jādodas meklēt Karoga alas, gan Dzelzsāmura dižakmens, gan citi interesanti objekti.

Noslēgumā visus gaidīja brauciens mototrasē Trampalīni. Trampalīnu šeit gan netrūka, bet braucot prātīgi tie drīzāk atgādināja amerikāņu kalniņus. Savukārt turpat blakām bija jāveic uzdevums LC150=T-150?, kur pie jaunā Land Cruiser 150 stūres vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par šo leģendāro modeli. Bija arī veiklības uzdevums ar mazo, bet ietilpīgo Verso-S, kur uz ātrumu bija jāpārliecinās par auto izcilajām ietilpības īpašībām.

Pēc garās dienas, visi kopā pavakariņojām, izklaidējāmies konkursos, apmainījāmies iespaidos, sagaidījām rezultātus un apbalvojām labākos. Pēc tam saviesīgā daļa turpinājās ar dejām gandrīz līdz pat rīta ausmai.

Pasākuma uzvarētāji

Izskatot pēc apbalvošanas ceremonijas 22. ekipāžas iesniegto pretenziju, tika atklāta kļūda tiesnešu izveidotajā sistēmā datu ievadē, kā rezultātā mainījās atsevišķu komandu kopvērtējums un iegūtā vieta.

WESS Motors atvainojas par sagādātajām neērtībām, un ir pieņemts lēmumu, ka apbalvošanas ceremonijā nosauktie sporta klases uzvarētāji saglabā savu titulu, kā arī jaunie uzvarētāji pēc rezultātu korekcijas saņem analoģiskas balvas.

Rezultātu tabula

Standarta klasē
I Andrejs Bumbieris, Ritvars Taube (23. ekipāža)
II Sergejs Ratņikovs, Marina Ratņikova (27. ekipāža)
II Maksims Kazjonnijs, Dmitrijs Ščogolevs (30. ekipāža)

Sporta klasē
I Raimonds Bondars, Mārtiņš Vaišļa (22. ekipāža) / Eduards Katājevs, Gvido Smiltiņš (34. ekipāža)
II Gints Jātnieks, Viljams Šulcs (19. ekipāža)
III Vitālijs Mateiko, Oksana Mateiko (18. ekipāža)

Paldies visiem, kas piedalījās! Uz tikšanos ziemas saietā februārī.

Saistītās galerijas