Jaunumi

Land Cruiser vasaras pasākums “Gaujas ekspedīcija 2005”

Land Cruiser vasaras pasākums “Gaujas ekspedīcija 2005” beidzies. Papildinformāciju var apskatīt nodaļas \"Pasākumi\" un \"Galerija\"

Ja nu lietus?

 

Kādus laika apstākļus vasarā šogad sola Latvijas sinoptiķi? Atbildes bija dažādas, cits teica, ka būs viena no kārstākajām vasarām, cits, ka vasaras nebūs vispār. Neskatoties uz pretrunīgajiem apgalvojumiem par šīs vasaras laika apstākļiem, vasaras trofi - reida etaps apvidus automašīnām Land Cruiser “Gaujas ekspedīcija 2005” notika. Etaps notika ne tikai tāpēc, ka tas tika organizēts, bet gan tāpēc, ka ne lietus, ne vējš nespēja nobiedēt mūsu trofi – reida dalībniekus, kuri mums šogad atsūtīja rekordlielu pieteikumu skaitu kā arī sastādīja rekordlielu ekipāžu skaitu.

 

Lai būtu interesanti!

Tātad, 6. augustā “Gaujas ekspedīcija 2005” ietvaros starts trofi – reidā tika dots 56 Land Cruiser automašīnām. Kā jau ierasts dalībnieki savu starta kārtas numuru izlozēja, saņēma dokumentāciju, ekipāžas numuru un gaidīja savu kārtu ekipāžas startam uz Bāzi.

 

Šogad mums izdevās atrast lielisku vietu Bāzei – vienu namu “Ķempēni” netālu no Stenčiem ar foreļu dīķiem, brīvdabā dzīvojošiem auniem, laipnu un viesmīlīgu viesu mājas saimniek Ivaru. Bāzē bez grūtībām var apmesties 100 cilvēku, tikai mūsu dalībnieku skaits jau sen ir pārsniedzis šo 100 cilvēku skaitu. Ko darīt ar pārējiem? Atliek vienīgi teltis, laimīgā kārtā daudzus šāds atpūtas veids nebaida – jāguļ teltīs, tātad jāguļ teltīs

 

Gatavi startam!

Likumsakarīgi, bet mēs vienmēr cenšamies apvienot veselīgo ar patīkamo – tādējādi, jau pa ceļam uz Bāzi pasākuma dalībnieki apmeklē interesantas Latvijas vietas un tajā pašā laikā ari krāj papildus punktus kopējam rezultātam.

 

Šoreiz pa ceļam uz Bāzi dalībniekiem bija nepieciešams izpildīt tikai divus uzdevumus. Visiem bija nepieciešams izmērīt Āraišu dzirnavu pamatu perimetru, veidu kā to izdarīt dalībniekiem bija jāizdomā pašiem izmantojot priekšmetus, kuri “atradās pa rokai”.  Tika izmantoti dažādi priekšmeti un pielietoti dažādi mērīšanas veidi – papīra lapas, pleca garums ar iztaisnotu roku, soļa garums, dažiem, “pa rokai” gadījās pat mērlente. Tālāk visi devās uz fotomedībām, kur vienlaicīgi varēja arī apskatīt dabas brīnumu ar gadsimtiem ilgu vēsturi – Sietiņiezi. Atrodot fotogrāfijās attēlotās vietas un tajās vietās izvietotās nelielās lapiņas ar vārdiem, no vārdiem bija jāizveido divi teikumi – “Mūsu mērķis – laba atpūta!” un krieviski – “Наша цель хороший одых!” Jau pēc šī  uzdevumu ekipāžas varēja doties uz Bāzi, kur viņus jau sagaidīja sātīgas pusdienas lauku stilā.

 

Rallijs? Nebūt ne.

Par pasākuma nu jau tradicionālo principu ir kļuvis trofi – reida stils, bet šobrīd tas jau ir papildināts ar rallija elementiem, braukšanu pa leģendu, regulārām sacensībām, triālu un orientēšanās zonu, automobīļa vadīšana sasaistās kopā ar speciāliem uzdevumiem.

 

Maršruts un citi uzdevumu tiek sastādīti vadoties ne tikai pēc tā, lai dalībnieki varētu braukt pa mežu, bet arī pārliecināties, ka Land Cruiser ir ne tikai prestiža, kvalitatīva un komfortabla mašīna, bet tai arī piemīt nevainojama apvidus automašīnas kvalitāte. Vēl vairāk – šis pasākums daudziem ir ģimenes pasākums, tāpēc, protams, maršruts nedrīkst būt drastisks, bet tam ir jābūt gan drošam, gan interesantam.

 

Īpašos uzdevumus drīkst izpildīt arī pārējie ekipāžas locekļi, bieži vien vecāki šos uzdevumus uztic izpildīt bērniem. Gadās arī reizes, kad vecāki paši ar prieku pilda šos uzdevumus, kuri nebūt neskaitās pieaugušo uzdevumi, tas laikam ir labā garastāvokļa iespaidā, kurš valda visa pasākuma garumā. Kāpēc lai nepiedalītos uzdevumā, kur uz gumijas bumbas ir jāveic noteikts posms, intelektuālā viktorīnā, kur balvas sponsorē pasākuma sponsori; nedrīkst aizmirst arī naglu pāri – vienu labajā, otru kreisajā rokā, ja nesanāk, tad var piepalīdzēt arī ar celtnieku ķiveri; vizināšanās ar velosipēdu pēc jaunajiem noteikumiem; lidojošo šķīvīšu lidināšana; vai arī šķēršļu gājiens caur zvaniņiem. Šis ir kopējais šī gada “Gaujas ekspedīcija 2005” īpašo uzdevumu apraksts.

 

Naglu sišanas uzdevumā šogad visveiksmīgākais bija mūsu ilggadējais dalībnieks ar ekipāžas Nr. 2 - Heinrihs Janovskis, lekšanā uz bumbas labāko rezultātu ieguva ekipāža Nr. 45 ar sievieti – piloti Veru Groti. Par labākajiem lidojošo šķīvīšu pavēlniekiem kļuva ekipāža Nr. 50, kuru vadīja Dairis Zolmanis. Velotriāla labāko rezultātu ieguva ekipāža Nr. 56 un tieši Pauls Bensons, kurš mūsuprāt ir cienīgs ierakstam Pasaules Ginnesa Rekordu grāmatā. Pauls noturēja līdzsvaru uz divriteņa 60 sekundes ne reizi nepieskaroties zemei ar kājām. LC kluba vadošo erudītu balvu ne pirmo reizi jau saņem ekipāža Nr. 12 – Andra Feldmaņa ģimene. Īpašo uzdevumu izdomāšana ar katru gadu kļūst arvien grūtāka un grūtāka, tāpēc mēs aicinām ar savām idejām piedalīties un padalīties arī mūsu pasākuma dalībniekus. Vairākas galvas kopā – asāks prāts!

 

Kārtējais pasākums ir noslēdzies, uzvarētāji jau ir saņēmuši savus slavas laurus, dāvanas un čempionāta kausus.

 

Ekip. nr

Standarta klase

vieta

Ekip. nr

Sporta klase

vieta

№ 6

Jānis Virza

Juris Rūsiņš

I

№19

Gints Jātnieks

Alvis Pētersons

I

№55

Oļegs Geisari

Svetlana  Geisari

II

№26

Māris Odziņš

Ludmila Lāce

II

№58

Staņislavs Čaikovskis

Natālija Čaikovska

III

№33

Vitālijs Mateiko

Jurijs Pēpulis

III

 

Mums ir patīkami dzirdēt no mūsu dalībniekiem, ka tieši šīs divas nedēļas nogales dienas vienmēr izvēršas par visīsākajām. Tajā pašā laikā mēs esam ļoti priecīgi, ka mūsu pasākums spēj apvienot tik daudz cilvēkus un kļūst arvien populārāks, vēl vairāk tas kļūst vēl populārāks bezceļu karaļu sabiedrībā – Land Cruiser vadītāju sabiedrībā.

 

P.S. vietā

 

Ja nu lietus?

Tieši tā arī gadījās šoreiz. Mums vienmēr šajos pasākumos ir veicies ar laika apstākļiem, vienmēr spīdēja saule un bija silti. Šoreiz gan Māte Daba nolēma pārbaudīt mūs visus – gan dalībniekus, gan organizatoru – pārbaudīt mūsu nervu sistēmas un garastāvokli. Laimīgi – šoreiz viņai nekas nesanāca! Neviens pat nepieļāva tādu domu kā distances pamešanu un došanos mājas, lai sildītos mīkstā gultā. Jā, un kad tad vēl mums visiem būs dota iespēja satikties un aprunāties? Tikai pēc pusgada – februārī, tad gan noteikti būs gan lietus, gan sniegs.

 

Paldies visiem dalībniekiem un visām kompānijām, kuras atbalstīja mūs šajā pasākumā.

Līdz februārim!

 

Tekstu sagatavoja: Jana Šilvane SIA WESS reklāmas daļas vadītāja