Jaunumi

“Akmeņraga bāka 2004 ” atskaite

Ar jauniem spēkiem!

Land Cruiser īpašnieku pasākuma “Akmeņraga bāka 2004 ”, kas notika

7-8.augustā, kopsavilkumā gribētos teikt lielu paldies visiem dalībniekiem, kas ieradās un piedalījās. Pateicoties Jums, šis pasākums kļuva par visapmeklētāko ar rekordlielu dalībnieku skaitu. Kopumā piedalījās 48 automašīnas: 34 standartklasē, 9 sporta klasē, 5 viesu klasē.

 

Trases šoreiz bija izvēlētas ne no vieglajām, par to varēja spriest mūsu pastāvīgie dalībnieki, tomēr tās bija interesantas, kā īstās bezceļu sacensībās, pie tam papildinātas ar dažādiem īpašiem uzdevumiem, kuros var piedalīties kā pieaugušie, tā arī bērni.

 

Kā bāzēšanā vieta šoreiz bija izvēlēts Liepājas rajons. Vieta bija vienkārši fantastiska, 200 metru attālumā no jūras, ar neparastu nosaukumu “Laikas”(iesakām apmeklēt arī individuāli, tiešām nenožēlosiet, tel. informācijai 9432314 Andris).

 

Ceļš uz bāzi nebija vienkārši pa taisno, bet gan caur Kandavu, kur bija jāpieskaras milzīgam akmenim, lai uzņemtu no tā enerģiju. Kā noskaidrojās pēc tam, papildus spēki esot noderējuši.

 

Un vispār, kad tad vēl izdosies izrauties no pilsētas, lai izbaudītu atkal nedaudz dabas skaistumu.

 

Taisni pa kursu uz Bāku!

Pēc iekārtošanā bāzē, kad tika nobaudītas sātīgas pusdienas - uz ugunskura vārīta zivju zupa un šašliki, kas bija ļoti gardi un labi apcepti, pēc pirmā pludmales apmeklējuma, mūsu dalībnieki devās tālāk.

 

Par otrā etapa startu atgādināt nenācās(izņemot dažas ekipāžas, kuru dalībnieki siltās saulītes un liegā jūras vēja  kārdinājumam padevušies, palika  bāzē, kas, protams, nebija aizliegts). Organizētā kārtībā visi devās uz startu, pirms kura nācās vēl atrisināt nelielu rēbusu no sērkociņiem, ko dalībnieki nebija gaidījuši. Sērkociņi daudziem nez kāpēc negribēja salikties tā kā vajag. Mūsu dalībnieki nevarēja vien pārdzīvot par neveiksmēm ar sērkociņiem. Un tā pēc šī nulles punktu papildus uzdevuma dalībnieki devās uz bāku, virzoties pa dažādiem ceļiem, kas atzīmēti kartē. Bāka bija atzīmēts kā pirmais otrā posma kontroles punkts LK1, un tur arī sekoja otrais īpašais uzdevums - uzkāpt līdz augšai un saskaitīt pakāpienus. Iedomājieties, ja skaitīšana vidū nojūk, atkal nākas kāpt lejā un sākt visu no jauna. Tikuši galā ar IU1, dalībnieki turpināja ceļu, saskaņā ar dokumentācijas uzdevumiem: orientēšanās un kustība pa leģendu, pārbrienot Durbes upīti un veicot atzīmes kontrolkartē. Plus papildus uzdevums, no krājkases - cūciņas izkratīt ārā pēc iespējas vairāk monētu. Kopā ar LK3, dalībniekus sagaidīja arī pirmā papildus sacensība - karjers. Šajā uzdevumā bija nepieciešams pēc iespējas ātrāk un precīzāk veikt ar lentītēm iezīmēto trasi, ar pirmo reizi iziet visus vārtus, pagriezienus, pacēlumus un kritumus.

 

Dodoties uz bāzi LK4, pa ceļam vajadzēja dot pareizās atbildes uz anketu jautājumiem, kurus bija sagatavojuši mūsu partneri: Cēsu Alus, Jūras Vējš, ekskluzīvie Mont Blanc un konjaka Camus veikali. Atkal uzdevums uz atmiņu un attapību kā arī koncentrēšanās spējām pēc pavadītā ātrumposma karjerā.

Ierašanās bāzē noslēdzās vēl ar vienu papildus, japāņu stila uzdevumu, kur bija vajadzīga roku veiklība un prasme rīkoties ar  japāņu irbulīšiem. No viena šķīvja otrā bija jāpārliek pēc iespējas vairāk stikla čiekuru.

 

Tā beidzās pirmā  pasākuma diena, ar papildus uzdevumiem saldajā ēdienā un kāju izlocīšanu pirms vakariņām ar vakara dejām.

 

Kaut gan bāzē iestājusies nakts tumsa...

...tomēr diena nav beigusies. Bija iespējams izmēģināt nakts trasi. Dalībnieki paši varēja izlemt vai vēlas turpināt braucienu, nu jau nakts apstākļos un izrādās, ka vēlme turpināt bija. Visiem tika piedāvāts sadalīties komandās pa divām mašīnām, savācās 8 pāri, kopā 16 automašīnu. Piekritīsiet,  ka tas nav maz priekš brīvas izvēles etapa, kurš neskaitās kopvērtējumā. Izjūtas ir savādākas nekā braucot dienas laikā, un kustība pa leģendu nav vairs tik vienkārša. Ceļi un apkārtne izskatās pavisam savādāk, kaut gan daļa maršruta bija pa tiem pašiem ceļiem, kur jau tika braukts dienā.

 

Taures tika ņemtas veltīgi

Pārsteidzoši, bet modināt uz brokastīm un startu, kurš bija pārlikts pa stundu agrāk, kā iepriekš plānots, nevienu nenācās. Visi veikli atsvaidzinājās jūrā, pārbaudīja esošās degvielas rezerves bākā, pārliecinājās par stūrmaņa klātesamību un devās uz 3. etapa startu. Pirms starta neliels pārbaudījums ar  metamo šķēpu mērķī, tādā veidā iegūstot karti orientēšanās sacensībām, kuru laikā tika redzēta pati lielākā kadiķu audze Latvijā. Pēc tam braukšana pa leģendu līdz LK7, tur kārtējais papildus uzdevums - triāla-trase  karjerā un īpašais uzdevums IU6, precīzāk Olimpiskās spēles ar galda tenisa, futbola elementiem, uzdevumi ar riņķi un lecamauklu.

 

Tā noslēdzās mūsu  vasaras pasākuma otrā diena. Rezultātus ir iespējams aplūkot mūsu mājas lapā www.wess.lv , uzklikšķinot uz Land Cruiser kluba logotipa.

 

Paldies!

Pateicamies visām kompānijām, kas atbalstīja mūsu vasaras Land Cruiser salidojumu, sagādājot balvas mūsu uzvarētājiem un dalībniekiem, konkrētāk tie ir: Bridgestone & Firestone Finland OY, SIA Infleks ( Mobil Oil) , Mont Blanc pārstāvniecība, SIA Solidas (Adidas), WESS Consum  (Braun), SIA Autogross (Mont Blanc), SIA L.I.O.N. & Ko (Camus), diving-club Jūras vējš, Cēsu Alus, sporta klubs Martas Centrs, bērnu attīstības un atpūtas centrs Čība, apsardzes firma PAKLAT, trases organizatori klubs Mazozoli 4reiz4.

 

Īpašs paldies atpūtas bāzes “Laikas” saimniekam Andrim par viņa viesmīlību un  pacietību, un protams arī Jums, dalībnieki, paldies par aktīvu dalību un atbalstu!

 

Līdz nākamajai reizei!

 

Mums ir ļoti svarīgs Jūsu viedoklis un atsauksmes (atsauksmes un vēlējumus gaidām pa e-pastu jana.shilvane@wess.lv, vai pa faksu 7068302), lai mēs varētu organizēt vēl kvalitatīvākus un aizraujošākus pasākumus nākotnē.

 

Tāpat arī ceram, ka mūsu  kluba biedru skaits pieaugs. Mēs esam priecīgi Jūs redzēt atkal un no jauna vienmēr.

 

Fotogrāfijas no pasākuma, kuras tiek piedāvātas elektroniskā veidā ierakstītas uz CD, ir iespējams dabūt pie sekretāres Informācijā (WESS Motors K.Ulmaņa gatve 125)